Ropa WTI poniżej 50 USD pierwszy raz od ponad roku

opublikowano: 29-11-2018, 10:16

Brak zdecydowanego poparcia przez Rosję pomysłu cięcia wydobycia spowodował, że kurs ropy WTI spadł po raz pierwszy od ponad roku poniżej 50 USD.

Kurs baryłki ropy WTI ze styczniowych kontraktów spada w czwartek o 0,9 proc. do 49,84 USD. Jest najtańsza od października 2017 roku. Ropa Brent tanieje o 1,1 proc. do 58,45 USD.

Notowania ropy WTI od października 2017 r.
Zobacz więcej

Notowania ropy WTI od października 2017 r.

Analitycy wiążą dalszy spadek notowań ropy ze środową wypowiedzią prezydenta Władimira Putina, który zasygnalizował, że obecna cena ropy jest dla Rosji wystarczająca. 

- Komentarz Putina nasilił spekulacje, że Rosja może nie przyłączyć się do innych producentów w ograniczaniu wydobycia – powiedział Sungchil Will Yun, analityk HI Investment & Futures. – Jednocześnie mamy rosnące wciąż zapasy ropy w Ameryce i niewielkie prawdopodobieństwo ich malenia w najbliższej przyszłości – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu