Ropa zdrożała, Brent najwyżej od listopada

opublikowano: 13-02-2019, 21:38

Rosnący optymizm dotyczący negocjacji handlowych USA i Chin oraz przekonanie o spadku podaży spowodowały wzrost ceny ropy w środę.

Sygnały przekazane przez członków administracji USA, w tym prezydenta Donalda Trumpa, zwiększyły przekonanie inwestorów o sukcesie negocjacji handlowych USA i Chin. Rozwiązanie konfliktu między największymi gospodarkami może oznaczać mniejsze spowolnienie gospodarcze i większy popyt na ropę. Jednocześnie na rynek wciąż wpływ ma wtorkowa zapowiedź większego niż zakładano zmniejszenia podaży ropy przez Arabię Saudyjską. Mocniejszy wzrost ceny ropy WTI hamowała wiadomość o czwartym z rzędu i większym niż oczekiwano wzroście zapasów surowca w USA. 

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z marcowych kontraktów rósł o 1,5 proc. do 53,90 USD. To najwyższy kurs zamnięcia od 6 lutego.

Ropa Brent z kwietniowych kontraktów drożała na giełdzie w Londynie o 1,9 proc. do 63,61 USD. Jest najdroższa od 19 listopada ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu