Rosja: mafia kontroluje ponad dwa tysiące przedsiębiorstw

opublikowano: 31-01-2007, 13:53

Mafia kontroluje ponad dwa tysiące przedsiębiorstw w całej Rosji - napisał w środę dziennik "Izwiestija", cytując przedstawiciela rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Mafia kontroluje ponad dwa tysiące przedsiębiorstw w całej Rosji - napisał w środę dziennik "Izwiestija", cytując przedstawiciela rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

"Pod kontrolą wielkich grup przestępczych znajduje się w Rosji ponad dwa tysiące przedsiębiorstw. Około 20 procent z nich to bardzo ważne firmy" - powiedział wicedyrektor departamentu do walki z przestępczością zorganizowaną MSW, Aleksandr Jelin.

Przypomniał, że w Rosji działa 450 grup przestępczych zatrudniających 12 tys. ludzi, "mających wpływ na sytuację ekonomiczną, społeczną i kryminalną" w kraju.

Jelin podkreślił, ze w ciągu ostatnich 10-15 lat przestępczość zorganizowana ewoluowała, a jedni szefowie gangów "inwestują w gospodarkę i aspirują do władzy, a drudzy "łączą się z organizacjami terrorystycznymi".

W grudniu 2005 roku rosyjski minister spraw wewnętrznych Raszid Nurgalijew publicznie przyznał, że poważna część gospodarki rosyjskiego Dalekiego Wschodu, w tym rybołówstwo, przemysł leśny i kopalnie złota, jest kontrolowana przez gangi.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rosja: mafia kontroluje ponad dwa tysiące przedsiębiorstw