Rosja: największy spadek na giełdzie od ponad 2 lat

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 09-04-2018, 12:52
aktualizacja: 09-04-2018, 12:55

Wiadomość o nowych sankcjach USA nałożonych na spółki i prominentnych Rosjan spowodowała osłabienie rubla i największy od ponad dwóch lat spadek indeksu giełdy w Moskwie

MOEX Russia Index, czyli dawny MICEX, spadał w poniedziałek o 3,8 proc., najmocniej od stycznia 2016 roku. Rubel słabł w tym samym czasie o 0,9 proc. do 58,7025 za dolara. Rentowność obligacji 10-letnich wzrosła o 4 pkt. bazowe do 7,11 proc.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Władze USA poinformowały w piątek o wprowadzeniu nowych sankcji na osoby i firmy zbliżone do prezydenta Władimira Putina za ingerencje Rosji w wybory prezydenckie z 2016 roku. Dodatkowo prezydent Donald Trump ostrzegł o „wielkiej cenie”, którą będą musieli zapłacić ci, którzy przyczynili się do ataku chemicznego w Syrii, dodając, że prezydent Władimir Putin i Iran „są odpowiedzialni za wspierania Assada”.

- W dłuższym terminie status pariasa będzie hamował potencjał gospodarczy Rosji i możliwość jej realnej integracji z globalną gospodarką – skomentował Julian Rimmer z Investec Banku w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja: największy spadek na giełdzie od ponad 2 lat