Rosja przerwała dostawy gazu do Gruzji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-01-2006, 09:07

Rosja przerwała w nocy z soboty na niedzielę dostawy gazu do Gruzji z powodu awarii rurociągu łączącego oba kraje - poinformowała agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Rosja przerwała w nocy z soboty na niedzielę dostawy gazu do Gruzji z powodu awarii rurociągu łączącego oba kraje - poinformowała agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

    Jak oświadczył przedstawiciel ministerstwa Władimir Iwanow, przed godz. 3 nad ranem czasu miejscowego, nastąpił "gwałtowny spadek ciśnienia w rurociągu gazowym łączącym Mozdok (Północna Osetia) z Tbilisi".

    Dodał on, że podjęto decyzję całkowitego zamknięcia gazociągu. "Badamy możliwości włączenia rurociągu rezerwowego" - powiedział Iwanow.

    Do awarii doszło - według Iwanowa - po rosyjskiej stronie, niedaleko granicy z Gruzją. Ekipy techniczne są już w rejonie awarii.

    Gruzja uzależniona jest całkowicie od dostaw rosyjskiego gazu, którego cena, poczynając od stycznia br. wzrasta prawie dwukrotnie do 110 dol. za 1000 metrów sześciennych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane