Bank centralny Rosji sprzedał 8 października 1,5 mld USD na rynku walutowym, najwięcej jednego dnia od interwencji sięgającej 4,41 mld USD, która miała miejsce przed marcowym referendum w sprawie przyłączenia się Krymu do Rosji. Bloomberg dowiedział się nieoficjalnie, że w czwartek bank centralny Rosji wydał kolejny 1 mld USD w celu wsparcia rubla. Bank informuje o interwencjach z dwudniowym opóźnieniem.
- Rubel nadal będzie słabnąć – twierdzi Władimir Miklaszewski, strateg Danske Banku w Helsinkach. - Bank centralny nie zapobiegnie jego spadkowi – dodał.
Łącznie bank centralny Rosji wydał oficjalnie od września już 3,35 mld USD na obronę wartości rubla. W czwartek kolejny raz podwyższył górną granicę widełek dopuszczalnych wahań rubla o 15 kopiejek i wynosi ona już 45.
W piątek ok. 10:50 w Moskwie rubel słabł o 0,3 proc. do 45,1376 wobec koszyka dolarów i euro. Wobec dolara słabł o 0,3 proc. do 40,2785.
