Rosja zasili rezerwy paliwowe USA

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 03-10-2002, 00:00

Rosyjska ropa naftowa po raz pierwszy w historii ma zasilić strategiczne zasoby naftowe amerykańskiego rządu. Dostawy ropy z Uralu trafiałyby za pośrednictwem Kompanii Naftowej Tiumeń do amerykańskiej rezerwy federalnej. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się ministrowie, występujący podczas odbywającego się w Houston pierwszego rosyjsko-amerykańskiego szczytu energetycznego. Dostawy, które wyniosą około 300 tys. baryłek, rozpoczną się 9 października. Naftowa rezerwa strategiczna USA wynosi obecnie 185 mln ton baryłek.

Z udziałem przedstawicieli blisko 100 firm naftowych i gazowych z Rosji i USA w Houston odbyło się pierwsze rosyjsko-amerykańskie forum energetyczne. Jego uczestnicy przez dwa dni dyskutowali m.in. o sytuacji na światowych rynkach ropy naftowej i gazu ziemnego, o problemach międzynarodowego bezpieczeństwa energetycznego i narodowych strategiach w sferze energetyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Rosja zasili rezerwy paliwowe USA