Rosną hotele koło lotnisk

Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 31-05-2011, 00:00

Firma Port-Hotel wybuduje dwa hotele Hampton by Hilton — w Warszawie i w Gdańsku. Budować też będzie konkurencyjny Renaissance Hotel.

Obiekty Hampton by Hilton to nowa klasa w Polsce — best economy hotel

Firma Port-Hotel wybuduje dwa hotele Hampton by Hilton — w Warszawie i w Gdańsku. Budować też będzie konkurencyjny Renaissance Hotel.

Firmy Hilton Worldwide i Port-Hotel podpisały umowy franczyzowe na budowę hoteli przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku. Hotel Hampton by Hilton Warsaw Airport powstanie przy ulicy 17 stycznia, 800 m od głównego terminalu lotniska Chopina. Na razie inwestor, spółka Port-Hotel, stara się o pozwolenie na budowę.

Budowa ruszy wkrótce

— Spodziewamy się, że za- łatwimy formalności do sierpnia. Na przełomie stycznia i lutego ogłosimy przetarg na budowę, a prace ruszą wiosną następnego roku — zapowiada Mirosław Moczarski, prezes spółki Port-Hotel.

Bliżej portu lotniczego, naprzeciwko budowanego głównego terminalu lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie, stanie Hampton by Hilton Gdańsk Airport.

Oba hotele będą miały po 116 pokoi, centrum fitness i część biznesową. W każdym znajdą się także sala konferencyjna i parking na około 70 samochodów. W cenę pokoju wliczone będzie śniadanie w hotelowej restauracji.

Według planów, nowe hotele Hampton by Hilton mają stworzyć nową klasę obiektów hotelowych — best economy hotel.

— Cena pokoju pozostanie na poziomie hoteli ekonomicznych, zaś oferowany standard będzie bliższy obiektom czterogwiazdkowym typu mid-market — zapowiada Urlich Widmer, wiceprezydent ds. rozwoju w Europie Środkowo-Wchodniej.

Ekonomiczna alternatywa

Hotel średniej klasy będzie alternatywą dla pięciogwiazdkowego obiektu Renaissance Hotel, który spółka Port-Hotel, franczyzobiorca firmy Marriott International, wybuduje naprzeciwko budynku nowej części Terminalu A na warszawskim lotnisku Chopina. Jego budowa rozpocznie się w lipcu tego roku, a zakończy w pierwszej połowie 2013 r. Właścicielem budynku jest Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które w całości sfinansuje budowę hotelu, zaś spółka Port-Hotel, w 100 proc. zależna od PPL, będzie zarządcą obiektu.

Plany sieci Hilton

Po wybudowaniu hoteli w Gdańsku i Warszawie sieć Hilton Worldwide będzie miała w Polsce 11 obiektów asygnowanych jej markami. Zimą 2011 r. zostanie otwarty hotel w Świnoujściu. W planach jest także budowa kolejnych hoteli ekonomicznych, między innymi Hilton Garden Inn Airport Kraków, Hilton Garden Inn Rzeszów czy DoubleTree by Hilton Łódź. Niestety, na pojawienie się w naszym kraju luksusowych marek hotelowych, takich jak Waldorf Astoria Hotels Resorts, nie ma co liczyć, gdyż — jak mówi Ulrich Widmer — polskie miasta nie spełniają wymagań lokalizacyjnych tego typu hoteli. Wyjątkiem może być Warszawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu