Rosną marże i prowizje banków

Średnia marża dla kredytów mieszkaniowych, udzielanych w naszej walucie, wzrosła od lipca do października z 1,47 do 1,55 pkt proc. — wynika z danych Open Finance (OF).

To warunki, jakie uzyska ktoś, kto liczy na 270 tys. zł kredytu na 90 proc. wartości nieruchomości, zadłuży się na 25 lat i ma trzyosobową rodzinę, zarabiającą 6 tys. zł netto miesięcznie. Banki podnoszą też prowizje, jak na lekarstwo jest też promocji.

Według rankingu Open Finance, najlepszą obecnie ofertę ma Deutsche Bank PBC. Marża to 1 pkt proc., bank nie pobiera prowizji, ale żeby dostać tak atrakcyjne warunki, trzeba uczestniczyć w programie inwestycyjnym ze składką 162 zł miesięcznie i wpłatą z góry za pierwszy rok. Bez tego marża idzie w górę o 30 pkt bazowych. Trzeba też wykupić ubezpieczenie na życie (80 zł miesięcznie), założyć konto i używać karty kredytowe. Kredyt można wziąć na 40 lat, i to na 100 proc. wartości lokum. W rankingu OF dobrze wypadły też kredyty udzielane przez Pekao i PKO BP. Całość raportu na pulsinwestora.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosną marże i prowizje banków