Rosną przychody i zyski Pekabexu

Tomasz Furman
opublikowano: 14-06-1999, 00:00

W I kwartale 1999 r. Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex osiągnęła zysk netto wysokości 0,54 mln zł, przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 24,2 mln zł. W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego był to wzrost odpowiednio o 51,4 proc. i 103,1 proc.

Na tak dobre wyniki finansowe wpływ miało kilka czynników. Rozwiązano rezerwy na łączną kwotę 189,6 tys. zł. Spółka odnotowała znaczny wzrost obrotów we wszystkich podstawowych obszarach działalności. Wzrosły przychody uzyskiwane z tytułu wykonawstwa robót budowlanych na rynku krajowym, świadczenia usług budowlano- -produkcyjnych w Niemczech i produkcji przemysłowej elementów żelbetonowych. Główna część sprzedaży wynikała z realizacji dużych kontraktów zawartych jeszcze w 1998 r. Spółka umocniła swoją pozycję na rynku niemieckim, gdzie w tym roku realizuje zlecenia na łączną sumę 13 mln DM (28 mln zł). Współpracuje również z kooperantami niemieckimi, wchodzącymi na rynek polski. W kraju poszerza obszar, na który dostarcza konstrukcje budowlane, wykonuje kolejne roboty w Warszawie i otwiera serwis montażowy prefabrykatów w Słupsku.

27 maja 1999 roku odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, które podjęło uchwałę o przeznaczeniu całego zysku netto za 1998 r. wysokości 1,1 mln zł na kapitał zapasowy. Podjęto również uchwałę o zmianie rynku notowań akcji z Centralnej Tabeli Ofert na rynek wolny GPW.

Obecnie na Centralnej Tabeli Ofert kwotowane są wszystkie wyemitowane akcje Pekabexu, czyli 2 130 239 sztuk. Przy średniej cenie akcji, wynoszącej 7,50 zł, wskaźniki C/WK i C/Z wynosiły odpowiednio 0,44 i 12,3. Do transakcji akcjami Pekabexu dochodzi rzadko, czego przyczyną może być obecna struktura akcjonariatu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rosną przychody i zyski Pekabexu