Czytasz dzięki

Rosną rentowności obligacji USA

opublikowano: 08-08-2019, 14:20

Wiadomości z Chin spowodowały mniejszy popyt na amerykańskie obligacje, które tanieją w czwartek.

Wiadomość, że bank centralny Chin ustanowił niższy niż oczekiwano kurs odniesienia notowań juana wobec dolara zmniejszyła obawy wybuchu wojny walutowej. To spowodowało zmniejszenie zainteresowania aktywami uważanymi za tzw. bezpieczne przystanie. Zmniejszył się popyt na 10-letnie obligacje skarbowe USA, których rentowność spadła w środę do najniższej wartości od 3 października 2016 roku. W czwartek rośnie o 4,8 pkt. bazowych do 1,723 proc. Rentowność „dwulatek”, niedawno najdroższych od października 2017 roku, poszła w górę o 3,2 pkt. bazowe do 1,602 proc. Rentowność obligacji 30-letnich, niedawno najniższa od lipca 2016 roku, wzrosła o 4,2 pkt. bazowe do 2,23 proc.

- Rynek obligacji poszedł całkiem daleko w ostatnich kilku tygodniach. Czekamy na cofnięcie się rentowności „dziesięciolatek” w pobliże 1,85 proc., aby znów włączyć się po „długiej” stronie – powiedział Tom di Galoma, zarządzający inwestycjami w obligacje skarbowe USA w Seaport Global Securities.

Inwestorzy będą obserwować uważnie aukcję obligacji 30-letnich USA, która pomoże ocenić apetyt inwestorów. W środę relatywnie słaby popyt podczas obligacji 10-letnich osłabił obawy i pomógł odrobić straty na rynkach akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane