Czytasz dzięki

Rośnie „Allegro” dla sektora gier

opublikowano: 17-12-2018, 12:07

DifferentPlatform, która zebrała właśnie kapitał na start, umożliwi graczom odsprzedaż używanych cyfrowych gier. Połączy ich też z resztą rynku: producentami, wydawcami i influencerami.

Fundusz Tar Heel Capital Pathfinder i prywatny inwestor związany z rynkiem gier, wyłożyli 1,5 mln zł na rozwój nowej przestrzeni dla cyfrowej dystrybucji gier – DifferentPlatform. Jej koncept opracowali Grzegorz Szabla i Bartłomiej Skarbiński, związani wcześniej z platformą Kinguin, również z sektora gamingowego. Stawiają na kompleksowość i w jednym miejscu chcą skupić producentów, wydawców, branżowych liderów opinii oraz samych graczy. Konstrukcja platformy ma bazować na blockchainie - wszystkie transakcje będą przeprowadzane właśnie w technologii rozproszonych rejestrów, co zagwarantuje ich transparentność. Rynkową nowością ma być natomiast opcja odsprzedaży przez graczy używanych gier cyfrowych.

- Na DifferentPlatform zarobi nie tylko właściciel gry, ale również jej producent, z którym chcemy się dzielić zyskiem ze sprzedaży – zapewnia Grzegorz Szabla.

- Chcemy być alternatywą dla platform należących do gigantów tego rynku – dodaje Bartłomiej Skarbiński. 

Założyciele DifferentPlatform nastawiają się głównie na małych i średnich producentów gier. Chcą też współpracować z niezależnymi twórcami, wspierając ich w działaniach marketingowych i pomagając w finansowaniu projektów w modelu crowfundingowym. 

Projekt na rynku ma zadebiutować w trzecim kwartale 2019 r. Arkadiusz Seńko, partner zarządzający grupą Tar Heel Capital Pathfinder, zaznacza, że inwestując w platformę fundusz postawił przede wszystkim na doświadczenie menedżerskie jej pomysłodawców, ich znajomość branży i konsekwencję w działaniach. 

Nie jest to pierwszy gamingowy projekt w portfelu Pathfindera. Wiosną 2018 r. fundusz sprzedał Unikrnowi (e-sportowe zakłady bukmacherskie) 60-procentowy pakiet udziałów w ChallengeMe.GG (platforma do organizacji turniejów e-sportowych). Częścią zapłaty były akcje w Unikrn, w którą inwestorsko zaangażowani są już m.in. Mark Cuban, właściciel Dallas Mavericks, drużyny NBA i aktor Ashton Kutcher. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane