Rośnie globalna sprzedaż McDonald’s

opublikowano: 23-10-2018, 15:22

Akcje McDonald’s drożeją po tym jak koncern odnotował globalną sprzedaż przebijającą prognozy analityków, informuje Bloomberg.

Sprzedaż wzrosła ogółem o 4,2 proc., pomimo gorszego od szacunku wyniku na rynku krajowym.

McDonald's Chiny
Zobacz więcej

McDonald's Chiny fot. Bloomberg

McDonald’s, którego blisko dwie trzecie przychodów pochodzi z zagranicy, poinformował, że na głównych rynkach zagranicznych, do których zaliczają się między innymi Australia i Wielka Brytania, sprzedaż wzrosła o 5,4 proc. Segment o wysokim potencjale wzrostowym, do którego zaliczają się Chiny, również przebił oczekiwania. Niskokosztowa strategia koncernu zaczyna przynosić rezultaty – klienci chętnie korzystają bowiem z oferowanych przez sieć fast-food promocji.

Sama wielkość sieci z 37 tys. lokalizacji daje jej przewagę nad konkurencją umożliwiając jej tańsze zakupy towarów, co pozwala na ustalanie niższych cen menu. Również innowacja umożliwiająca dostawę jedzenia z dostawą za pośrednictwem Uber Eats pomaga podpić sprzedaż.

W reakcji na publikację wyników sprzedażowych w handlu przedsesyjnym w USA kurs McDonald’s rósł o 2,6 proc. Od początku roku do poniedziałkowego zamknięcia spółka straciła jednak na wartości 3,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu