Rośnie koalicja sieci walczących z wyzyskiem

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 02-02-2010, 11:56

Najemcy wkrótce wskażą najgorsze centra handlowe w Polsce. Ten kij ma dwa końce — ostrzegają eksperci.

Po bardzo ciężkim dla wielu sieci handlowo-usługowych 2009 r. atmosfera w branży wyraźnie się pogorszyła. Wyrazem tego jest powstanie ogólnopolskiej koalicji sieci, która chce walczyć o lepsze traktowanie przez centra handlowe. Jak informował niedawno "PB" koalicję najemców zainicjowały sieci Komfort, Vobis i Venezia. Ujawniają się jednak kolejni jej członkowie: Yes, Pawo, Cartoon Planet, Olsen czy Caterina. W sumie współpracę w ramach forum zadeklarowało już ponad 40 polskich i zagranicznych sieci.

Najemcy zarzucają firmom zarządzającym centrami handlowymi stawianie sieciom trudnych do przyjęcia warunków biznesowych. Aby zmusić centra do zmiany podejścia i lepszego traktowania najemców sieci tworzące forum przystąpiły do opracowania rankingu, który ma wskazać najlepsze, ale też najgorsze centra handlowe w Polsce.

— Ranking planujemy opublikować do końca tego kwartału — informuje Anna Klinowska, dyrektor ds. rozwoju sieci Komfort.

— Szczerze odradzam. W jednym z krajów Europy Zachodniej po publikacji podobnego rankingu najlepiej ocenione centra podniosły czynsze, a najgorzej ocenione w odwecie stworzyły ranking najgorszych najemców, który utrudnił im wchodzenie do nowych obiektów — mówi znawca branży pragnący zachować anonimowość.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane