Rośnie popyt na obligacje hurtowe

Marek Knitter
opublikowano: 04-10-2001, 00:00

Rośnie popyt na obligacje hurtowe

Na wczorajszym przetargu MF zaoferowało obligacje dwuletnie zerokuponowe i pięcioletnie o stałej stopie procentowej, o łącznej wartości 2,6 mld zł. Tak wysoki popyt ze strony inwestorów zaskoczył rynek. Jego wartość ukształtowała się na poziomie 8,84 mld zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się papiery dwuletnie o wartości 2 mld zł. Inwestorzy złożyli zlecenia kupna tych papierów na ponad 5,76 mld zł.

— Inwestorzy przekonani są, że w średnim terminie dojdzie do znaczących redukcji stóp procentowych przez RPP. Średnie rentowności były jednak niższe niż miesiąc wcześniej, a także od wtorkowych wycen na rynku wtórnym — mówi Agnieszka Decewicz, analityk papierów dłużnych w Pekao SA.

Średnia rentowność dwuletnich obligacji wyniosła 12,74 proc., natomiast pięcioletnich 12,06 proc. Popyt na te ostanie papiery ukształtował się na poziomie 3,08 mld zł w stosunku do 0,6 mld zł zaoferowanych przez resort.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rośnie popyt na obligacje hurtowe