Rośnie portfel Energopolu

EG
opublikowano: 13-04-2011, 00:00

Budowlana spółka chce kupić podmiot z branży, dzięki któremu poprawi rentowność.

Budowlana spółka chce kupić podmiot z branży, dzięki któremu poprawi rentowność.

Portfel zamówień Energopolu Południe systematycznie się powiększa. Obecnie do realizacji w 2011 i 2012 r. spółka z Sosnowca ma podpisane kontrakty warte 160 mln zł. Dodatkowo w kwietniu poinformowała o wyborze najkorzystniejszych ofert na instalacje wodno-kanalizacyjne w Andrychowie i Strzelcach Opolskich o łącznej wartości 24 mln zł.

— Liczymy, że w tym roku portfel uda się nam powiększyć jeszcze o kilkadziesiąt milionów złotych. Trudno jednak przesądzać, ile z tych kontraktów przypadnie do realizacji na ten rok — mówi Jacek Taźbirek, prezes Energopolu Południe.

W ubiegłym roku spółce nie udało się przejęcie państwowych firm z branży.

— Obecnie nie uczestniczymy aktywnie w żadnym procesie prywatyzacyjnym, ale zgodnie z przyjętą strategią chcemy w tym roku kupić spółkę, która uzupełniłaby nasze kompetencje w szeroko rozumianym sektorze budownictwa. Chcemy w ten sposób podnieść rentowność naszej spółki — dodaje prezes.

W maju spółka przedstawi raport za pierwszy kwartał. Prezes zastrzega, że z powodu zimy tradycyjnie nie był to najlepszy dla spółki czas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane