"Rośnie ryzyko na rynku akcji"

DI, Analizy Online
opublikowano: 15-12-2009, 20:40

...uważa Kazimierz Szpak, zastępca dyrektora biura zarządzania aktywami KBC TFI.

Przełom roku najczęściej dla rynku akcji jest dość burzliwy. Można spodziewać się zarówno sporych wzrostów, jak i znaczących spadków. Oznacza to, że ryzyko ponoszą zarówno ci inwestorzy, którzy mają bardzo dużo akcji w portfelach, jaki i ci, którzy ich nie mają i zamierzają je dopiero kupić, a na razie czekają na spadki. W obu przypadkach wskazany jest zdrowy rozsądek.

Zdaniem Kazimierza Szpaka, ocena rynku w długiej perspektywie nie uległa zmianie i pozostaje optymistyczna, jednak w krótszej perspektywie nie jest już tak optymistyczna jak wcześniej. Dlatego Kazimierz Szpak sugeruje inwestorom, którzy podjęli nadmierne ryzyko i źle czują się ze swą pozycją, aby nieco zredukowali swoje pozycje.

Nie oznacza to jednak, że w krótkiej perspektywie nie zakłada wzrostów. Te nadal są możliwe, jednak - zdaniem Szpaka - nie uzasadniają one utrzymywania silnie przeważonych portfeli, które tak dobrze spisywały się od połowy lutego.

Szpak nie rekomenduje też całkowitej sprzedaży akcji, gdyż nie jest wcale pewne, że uda się je odkupić później po niższych cenach.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Analizy Online

Polecane