Rośnie sieć inkubatorów Samsunga

opublikowano: 02-04-2019, 22:00

Producent elektroniki konsumenckiej inwestuje w polskie start-upy technologiczne. Niebawem odda im kolejne miejsce do pracy.

Białystok to trzecie miasto, w którym Samsung otwiera inkubator przedsiębiorczości. Ośrodek zostanie oficjalnie uruchomiony 15 kwietnia. Jak wskazują przedstawiciele koncernu, wspólnie ze start-upami technologicznymi realizowane będą w nim projekty odpowiadające „na wyzwania określone w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ z 2015 r. Innowacyjne rozwiązania będą dotyczyć problemów w zakresie m.in. ochrony zdrowia, ekologii, transportu czy edukacji”.

Niespełna dwa miesiące temu Samsung Electronics Polska podobną placówkę otworzył w Lublinie. Jednostka została uruchomiona w partnerstwie z NASK, instytucją odpowiadającą m.in. za cyberbezpieczeństwo, oraz Politechniką Lubelską. Właśnie technologie cybernetyczne mają stanowić główny trzon działalności lubelskiego inkubatora. Poszukiwane i rozwijane we współpracy z ekspertami i mentorami będą tu np. zabezpieczeniadla systemów sztucznej inteligencji oraz narzędzia do przetwarzania danych. Polem do testowania modelu współpracy ze start-upami był rzeszowski inkubator przedsiębiorczości, który założony został dwa lata temu. Jednostka specjalizuje się w systemach internetu rzeczy i uczeniu maszynowym. W murach inkubatora „zadomowiło się” już kilkanaście spółek.

Samsung zaznaczał, że udział w programach inkubacji daje start-upom szansę również na zewnętrzne finansowanie. Gigant nie wyklucza, że w przypadku niektórych projektów sam wyłoży pieniądze na stół.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane