Rośnie wiarygodność polskich obligacji (WYKRES DNIA)

WST, seekingalpha
opublikowano: 10-02-2012, 08:48

W najnowszym raporcie BlackRock, największej na świecie firmy zarządzającej aktywami, Polska odnotowała spory skok w rankingu krajów ocenianych pod względem ryzyka w przypadku rządowych obligacji.

Zestawienie na koniec grudnia 2011 r. (BlackRock Sovereign Risk Index) plasuje nasz kraj na 22 miejscu, co oznacza awans o 3 pozycje. Najbardziej wiarygodnym krajem jest Norwegia. Na „pudle” znalazło się jeszcze miejsce dla Szwajcarii i Szwecji. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa kraje skandynawskie, Finlandia i Dania odpowiednio na 4 i 9 miejscu. Topową 10-tkę zamykają Niemcy.

None
None

Wśród najbardziej spektakularnych zmian warto odnotować awans o trzy pozycje Chin (obecnie 15.), Peru (o trzy pozycje na 18 miejsce) i Japonii (o pięć pozycji na 29 miejsce).

W przeciwnym kierunku podążyły z kolei oceny Tajlandii (-6 pozycji na 21 miejsce), Francji (-4 miejsca na 27 pozycję) oraz RPA (-3 pozycje na 34 miejsce). Pozycja Włoch nie zmieniła się i Italia zajmuje 39 miejsce w rankingu. Ostatnie trzy miejsca w zestawieniu należą do Egiptu, Portugalii i Grecji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, seekingalpha

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane