Rośnie wycena kontraktów

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 06-06-2022, 13:43
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na razie nowy tydzień na amerykańskich giełdach zapowiada się optymistycznie. Rosnąca wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd sugeruje, że rynek ma ochotę na odreagowanie piątkowych strat.

fot. Bloomberg

Pusty kalendarz danych makro wskazuje, że uwagę inwestorów przykuwać będą przede wszystkim doniesienia ze spółek i spekulacje związane z z przyszłymi decyzjami władze monetarnych odnośnie stóp procentowych.

Nastawienie inwestorów znów się zmieniło. W piątek dane z rynku pracy zaktywizowały do działania podaż, tymczasem przez weekend sytuacja się nieco uspokoiła i odżyły nadzieje na to, że Fed może nieco złagodzić swoje jastrzębie podejście.

Inwestorzy z niecierpliwością będą wyczekiwać na odczyt indeksu cen towarów i usług konsumenckich za maj, który ma być opublikowany w piątek. Spekuluje się, że kluczowy wskaźnik inflacji będzie nieco niższy niż w kwietniu, co niektórzy mogą interpretować jako potwierdzenie szczytu inflacji.

Nastroje poprawiły też m.in. doniesienia z Chin, gdzie nadal luzowane są ograniczenia covidowe oraz informacje, że chińskie organy regulacyjne mają restrykcje dla giganta Didi Global. i innych firm technologicznych, których akcje notowane są na amerykańskiej giełdzie.

Na rynku surowcowym stabilnie zachowuje się złoto, zyskuje z kolei ropa, która wsparło podniesienie cen dostaw surowca przez Arabię Saudyjską.

Nadal z kolei rośnie rentowność amerykańskich obligacji, choć już w wolniejszym tempie.

W przedsesyjnym handlu drożeją udziały wielu gigantów technologicznych z Apple i Teslą na czele. Na północ podążają też kursy walorów chińskich potentatów Alibaby, Baidu i JD.com.

Na około dwie godziny przed otwarciem handlu na Wall Street, kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,83 proc. Na wskaźnik S&P500 zwyżkowały o 1,07 proc. zaś na Nasdaq drożały o 1,43 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane