Ross: zbyt wcześnie by mówić o cłach na auta

opublikowano: 02-07-2018, 13:45

Sekretarz handlu Wilbur Ross powiedział w CNBC, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o wprowadzeniu przez USA ceł na auta i części zamiennie importowane z Europy.

O możliwości wprowadzenia takich ceł mówił prezydent Donald Trump. W poniedziałek Unia Europejska ostrzegła USA, że taka polityka mogłaby mocno uderzyć w amerykańską branżę motoryzacyjną.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Ross mówił także o przedwczesnych obawach dotyczących projektu ustawy, który w praktyce oznaczałby wyjście USA ze Światowej Organizacji Handlu (WTO), o czym donosiły wcześniej media.

- W WTO potrzebne są pewne reformy – powiedział amerykański sekretarz handlu. - Naprawdę jest potrzeba aby aktualizować i zsynchronizować jego aktywność i zobaczymy gdzie to doprowadzi. Myślę jednak, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o zwykłym wycofaniu się – dodał.

Ross nieustannie broni agresywnych działań administracji Donalda Trumpa w sprawie ceł. Jego zdaniem, służy to powstrzymaniu nieuczciwych praktyk partnerów handlowych USA, co Trump zobowiązał się ukrócić podczas kampanii wyborczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu