Rostowski blokuje dodatkowe polisy zdrowotne

PAP
25-07-2009, 08:34

Ministerstwo Zdrowia zamierzało zachęcać ludzi do wykupywania dobrowolnych ubezpieczeń dodatkowych poprzez ulgi podatkowe. Ale minister finansów Jacek Rostowski blokuje projekt - dowiedział się "Dziennik".

Kolejna ustawą z pakietu zdrowotnego, nad która pracuje ministerstwo, jest ustawa o dobrowolnych ubezpieczeniach. na jej podstawie moglibyśmy wykupić w ubezpieczalni polisę zdrowotną, a koszty odpisać od podatku.

Co obejmowałaby polisa? Właściwie to samo leczenie, jakie mamy w NFZ, tylko szybciej, z pominięciem kolejki i być może w lepszych warunkach. Szpitale zarabiałyby na tych dodatkowych usługach, a kolejki do szpitali by się zmniejszyły. Odpis podatkowy byłby poważna zachętą. Dzięki niemu polisa kosztowałaby nas o jedna trzecia mniej.

Resort zdrowia szacuje, że do systemu ochrony zdrowia może trafić w ten sposób nawet 28 mld zł rocznie.

Ustawę planowano wprowadzić od przyszłego roku. Ale jest niemal pewne, że nic z tego nie będzie. Minister Rostowski, znany z niechęci do ulg podatkowych, powiedział stanowcze "nie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Rostowski blokuje dodatkowe polisy zdrowotne