Rostowski: Nie będę angażował się w rozgrywki polityczne

JKW
opublikowano: 25-05-2009, 15:21

Zdaniem Jacka Rostowskiego, polska gospodarka radzi sobie znacznie lepiej z kryzysem niż można było przypuszczać.

- Nie wiedzieliśmy, że Polska w takich warunkach globalnych będzie radzić sobie aż tak dobrze. W pierwszym kwartale 2009 r. mamy szansę na wzrost gospodarczy, mimo że w pozostałych krajach regionu panuje ostra recesja – mówił na konferencji prasowej Jacek Rostowski.

Minister finansów stwierdził, że nowelizacja budżetu planowana jest na lipiec: "Pracujemy nad nowelizacją budżetu, która będzie w lipcu. Ogłosiliśmy tę nowelizację na lipiec, bo dopiero wtedy będziemy mieli te dane, które potrzebujemy" - powiedział na konferencji prasowej Rostowski.

Rostowski podkreślił, że podejście rządu "jest racjonalne i chłodne". "Ci, którzy mówili, że nadchodzi wielki kryzys finansowy, nie mieli racji. Tego kryzysu finansowego w Polsce nie było" - podkreślił minister. (PAP)

Minister finansów nie chciał odnosić się do złożonego dzisiaj wniosku opozycji parlamentarnej o votum nieufności wobec niego.

- W tak poważnych czasach dla gospodarki minister finansów musi zajmować się swoją pracą. Nie może dać się wciągnąć w rozgrywki polityczne – tłumaczył Jacek Rostowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rostowski: Nie będę angażował się w rozgrywki polityczne