Rostowski: podatki od gazu łupkowego dopiero od 2020 r.

ONO
opublikowano: 22-05-2013, 12:44
aktualizacja: 03-08-2017, 20:43

Podatki od wydobytego w Polsce gazu łupkowego będą pobierane dopiero od 2020 r., ogłosił w trakcie debaty „Czas na gospodarczy patriotyzm” wicepremier Jacek Rostowski.

Minister Finansów otworzył dzisiejszą debatę „Pulsu Biznesu”, w której biorą udział najważniejsi polscy przedsiębiorcy i politycy.

-  Musimy nie tylko nakreślić własny patriotyzm gospodarczy, ale włączyli się też w europejską dyskusję na ten temat. Nie łudźmy się. Takie debaty odbywają się też w Londynie, Paryżu, Berlinie, Rzymie, Madrycie. Widzieliśmy już przykłady źle pojętego patriotyzmu gospodarczego. (…) Jeżeli nie będzie przekonania, że liberalny porządek nie pozwala na unikanie płacenia podatków w Polsce, to ten porządek się nie utrzyma. Płacenie podatku jest więc warunkiem nie tylko patriotyzmu, ale i liberalizmu gospodarczego. I warunkiem dalszego rozwoju naszego kraju – rozpoczął minister finansów.

Zakończył jednak łagodząc  fiskalne zakusy rządu.

- Dziś odbywa się ważna dla Polski konferencja uzgodnieniowa dotycząca ustaw określających ramy prawne dla wydobywania gazu łupkowego. Ustawa wejdzie w życie w 2015 r., ale same podatki nie będą pobierane od wydobytego gazu łupkowego aż do 2020 r. Chcemy w ten sposób zachęcić inwestorów do działań, by Polska mogła skorzystać z wielkiej zmiany technologicznej – zapowiedział.

Jacek Rostowski, fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu
Jacek Rostowski, fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Patronat honorowy

Partnerzy

Partnerzy debaty tematycznej Finansowanie 4.0

Partnerzy debaty tematycznej Przemysł 4.0

Polecane

Ikona zamknięcia