Czytasz dzięki

Rosyjski miliarder ma koronawirusa

opublikowano: 07-05-2020, 14:42

Leonid Fedun, drugi pod względem wielkości posiadanego pakietu akcjonariusz Łukoila i właściciel klubu Spartak Moskwa, trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem.

Wiadomość o chorobie 64-letniego Feduna przekazał w trzyzdaniowym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Spartak Moskwa. 17. na liście najbogatszych Rosjan członek władz koncernu naftowego Łukoil, którego majątek szacowany jest na 6,3 mld USD, potwierdził, że jest chory po zakażeniu koronawirusem. Jest kolejną osobą należącą do elity Rosji, którą dopadła epidemia. Koronawirusa wykryto m.in. u trzech członków rządu, w tym premiera Michaiła Miszustina.

Leonid Fedun
Zobacz więcej

Leonid Fedun Bloomberg

Od połowy marca duża część Rosji jest zamknięta z powodu epidemii. Mimo to tempo rozprzestrzeniania się w kraju koronawirusa jest jednym z największych na świecie. Przez ostatnie pięć dni przybywało po ponad 10 tys. dziennie nowych przypadków zakażenia. Mer Moskwy, Siergiej Sobianin powiedział w czwartek, że ok. 300 tys. mieszkańców stolicy Rosji może mieć koronawirusa, czyli ponad trzykrotnie więcej niż wynosi oficjalna statystyka.  

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane