Rosyjskie biuro podróży oferuje wycieczki na front

opublikowano: 13-02-2015, 11:27

Rosjanie, którzy chcieliby zobaczyć z bliska teren walk na wschodzie Ukrainy, mogą wybrać się tam z jednym z moskiewskich biur podróży.

Megapolis Kurort oferuje czterodniowe wycieczki objazdowe w rejon Doniecka i Ługańsa, poinformował współwłaściciel biura Michaił Bieły. Cena wynosi 2-3 tys. USD. Biuro zapewnia klientom uzbrojoną ochronę i pojazdy opancerzone.

Anatolij Aronow, inny współwłaściciel Megapolis Kurort, powiedział, że wielu Rosjan jest zainteresowanych tym, co się dzieje w Donbasie.

Andriej Purgin, lider separatystów w Doniecku powiedział rosyjskim mediom, że jego ludzie „nie będą się wtrącać”, jeśli pojawią się wycieczki, ale nie ma też czasu aby pomóc operatorowi. „Mamy tu wojnę”, tłumaczy.

Inaczej zareagował Stanisław Winokurow, samozwańczy minister sportu i turystyki w Ługańskiej Republice Ludowej.

- Tutaj jest śmierć i łzy, tu jest rozpacz, nie spodziewałem się, że taka propozycja może się w ogóle pojawić, szczególnie od naszych kolegów z Moskwy - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rosyjskie biuro podróży oferuje wycieczki na front