Rosyjskie kontrole będą dłuższe o dwa tygodnie

MIR
opublikowano: 28-11-2007, 00:00

Służby weterynaryjne Rosji zakończyły wizytację 20 zakładów. W ciągu dwóch tygodni odwiedzą pozostałe 42.

Służby weterynaryjne Rosji zakończyły wizytację 20 zakładów. W ciągu dwóch tygodni odwiedzą pozostałe 42.

Moskwa planowała kontrole w 62 zakładach spożywczych, które posiadają uprawnienia do eksportu. Okazało się jednak, że nie uda się tego zrobić w ciągu tygodnia.

— Rosjanie odwiedzili 20 zakładów. Misja zostanie przedłużona o dwa tygodnie. Inspektorzy, po częściowej wymianie, przystąpią do kontroli pozostałych 42 zakładów — informuje Krzysztof Jażdżewski, zastępca głównego lekarza weterynarii.

Dodaje, że na razie nie słychać o żadnych zastrzeżeniach.

— Wizyta przebiegała spokojnie — zapewnia Krzysztof Jażdżewski.

Po audycie, który nastąpił dwa lata temu, uprawnienia do eksportu posiadają 3 zakłady przetwórstwa mięsa, 36 mleka oraz 13 pasz i utylizacji.

Przypomnijmy, iż we wrześniu Rosjanie zapowiedzieli, że od 1 listopada mogą wpuszczać na swój rynek tylko produkty z nowymi certyfikatami.

W grudniu mają ruszyć także rozmowy na temat zniesienia embarga na polskie mięso.

— W przygotowaniu porozumienia bierze udział Polska, Komisja Europejska i Rosja — ujawnia Marek Sawicki, minister rolnictwa.

Strona polska, jako jeden z wariantów kompromisu, dopuszcza możliwość równoczesnych kontroli, znie- sienia embarga i odblokowania negocjacji handlowych UE — Rosja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu