Roszady personalne w portalu

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 21-09-2006, 00:00

Comarch ujawnił nowego kandydata na szefa Interii. Rynek zareagował chłodno, kurs nieco spadł, a analitycy zalecają ostrożność.

Grzegorz Błażewicz to nowy kandytat na prezesa portalu internetowego Interia, zaproponowany na to stanowisko przez głównego akcjonariusza — krakowski Comarch.

W związku z nowymi wyzwaniami chcemy wzmocnić zarząd — to oficjalne tłumaczenie zmian personalnych w Interii.

Do zarządu ma wejść także Dariusz Mazurkiewicz jako wiceprezes i dyrektor finansowy. O kandydaturach zadecyduje walne zaplanowane na 16 października.

— Zmiany w Interii są pewnym zaskoczeniem, bo spółka radzi sobie bardzo dobrze. Sądząc po zniżkującym kursie — rynek przyjął tę wiadomość z rezerwą. Nowych kandydatów trudno oceniać. To młodzi i dynamiczni ludzie, ale raczej mało znani w branży — komentuje Jarosław Parczewski, analityk Biura Maklerskiego BGŻ.

Grzegoż Błażewicz tłumaczy, że wzmocnienie zarządu ma na celu przygotowanie spółki do szybkiego rozwoju w dłuższym, przynajmniej czteroletnim, horyzoncie.

— Obecny zarząd wykonuje bardzo dobrą robotę. Sytuacja spółki jest stabilna, ale musimy myśleć w szerszej perspektywie, by wykorzystać okazję, jakie daje rozwijający się rynek internetowy — mówi kandydat na prezesa.

W pierwszym półroczu Inte- ria potroiła zyski — do ponad 3,5 mln zł.

Grzegorz Błażewicz zapowiada, że trwają prace nad strategią rozwoju dla Interii do 2009 r. i zostanie ona przedstawiona zaraz po walnym, jeżeli jego kandydatura przejdzie.

— Kandydat na prezesa był dotąd związany z public relations, można więc sądzić, że chodzi o poprawę wizerunku Interii. Dariusz Mazurkiewicz natomiast ma doświadczenie finansowe, co sugeruje usprawnienie zarządzania finansowego — domyśla się Jarosław Parczewski.

Czy kandydaci Comarchu mają szanse na akceptację walnego? Krakowska firma ma prawie 48,5 proc. kapitału Interii. 40,9 proc. kontroluje Broker FM. Jak zagłosuje?

— Na razie nie mamy stanowiska. Będziemy jeszcze o tym rozmawiać — mówi Marek Dworak, wiceprezes Brokera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu