Rotfeld: Referendum konstytucyjne - 9 października

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2005, 15:57

Minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld powiedział w poniedziałek, po zakończeniu posiedzenia Grupy Refleksyjnej, że referendum w sprawie Traktatu Konstytucyjnego UE powinno odbyć się w Polsce 9 października, wraz z pierwszą turą wyborów prezydenckich. Dodał, że takie było zdanie wszystkich uczestników spotkania.

Minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld powiedział w poniedziałek, po zakończeniu posiedzenia Grupy Refleksyjnej, że referendum w sprawie Traktatu Konstytucyjnego UE powinno odbyć się w Polsce 9 października, wraz z pierwszą turą wyborów prezydenckich. Dodał, że takie było zdanie wszystkich uczestników spotkania.

    Zdaniem Rotfelda, tylko taki termin pozwoli uzyskać ponad 50 proc. frekwencję, bo zwykle w wyborach prezydenckich bierze udział największa liczba wyborców. szef MSZ powiedział, że w Europie jest oczekiwanie na polskie stanowisko w sprawie unijnej konstytucji.

    Szef MSZ powiedział też, że nie jest zaskoczony brytyjską decyzją o zawieszeniu procedury ratyfikacyjnej europejskiej konstytucji; został o niej uprzedzony przez szefa brytyjskiego MSZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane