Rotunda w nowej odsłonie

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 23-04-2013, 00:00

PKO Bank Polski planuje rewitalizację warszawskiej Rotundy. Do 11 maja potrwają konsultacje społeczne.

Zobacz więcej

PIEŚŃ PRZESZŁOŚCI: To jeden z projektów Rotundy, autorstwa pracowni Grupa 5 Architekci, zgłoszony do konkursu w 2009 r. Elementem wyróżniającym budynek, zaproponowanym przez architektów, miał być efekt lustra osiągnięty dzięki elewacji z polerowanej blachy nierdzewnej. [FOT. ARC]

Ze względu na zły stan techniczny budynku PKO planuje jego rewitalizację z zachowaniem dotychczasowego kształtu, wielkości i charakterystycznych elementów architektury. To już kolejne podejście właścicieli Rotundy do jej odnowy. Pierwszy konkurs na nowy projekt budynku przeprowadzono pod koniec 2009 r. Projekt o nazwie Rotunda 2013 podzielony jest na cztery etapy: panele dyskusyjne z ekspertami,konsultacje społeczne, międzynarodowy konkurs architektoniczny i na końcu odnowienie budynku. Do 11 maja warszawiacy mogą wziąć udział w konsultacjach i określić, jak zagospodarować część przestrzeni Rotundy nieprzeznaczonej na oddział banku. Dla zainteresowanych przygotowano ankietę w wersji elektronicznej, opublikowaną na warszawskiej platformie konsultacji społecznych www. konsultacje.um.warszawa. pl oraz na stronie www.rotunda2013.pl. Ankieta będzie również dostępna w wersji papierowej we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego na terenie stolicy. Wyniki konsultacjibędą częścią wytycznych w międzynarodowym konkursie architektonicznym Changing The Face 2013, którego współorganizatorami są warszawski oddział SARP, Polish Green Buidling Council, architizer.com oraz firma DuPont. Bank zrealizuje zwycięski projekt po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. Konsultacje są drugim elementem dialogu społecznego prowadzonego w sprawie Rotundy. Pierwszym były cztery panele dyskusyjne, w których wzięli udział przedstawiciele Centrum Architektury, Fundacji Bęc Zmiana, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Forum Rozwoju Warszawy, Polish Green Building Council, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz firmy DuPont. Dyskutowano o historii budynku, jego roli w mieście i dodatkowych funkcjach społecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu