Rouhani: Iran złamie sankcje, będzie sprzedawał ropę

opublikowano: 05-11-2018, 08:38

Prezydent Hassan Rouhani zapowiedział, że Iran będzie łamał sankcje nałożone przez USA na sektor naftowy i bankowy i będzie sprzedawał ropę, informuje Reuters.

Rouhani złożył taką deklarację podczas spotkania w poniedziałek z ekonomistami, które transmitowała irańska telewizja.

Hassan Rouhani
FOT. BLOOMBERG]

- Amerykanie chcieli obciąć sprzedaż irańskiej ropy do zera, ale będziemy sprzedawać naszą ropę aby złamać sankcje – powiedział prezydent Iranu. 

W maju prezydent Donald Trump wycofał USA z zawartego w 2015 roku porozumienia państw Zachodu z Iranem w sprawie zniesienia sankcji gospodarczych w zamian za zaprzestanie prac nad energią atomową. USA zarzuciły Iranowi, że nie stosuje się do porozumienia i zdecydowały się wznowić sankcje. Administracja Donalda Trumpa dążyła do całkowitego wyeliminowania irańskiej ropy z rynku. Niedawno Bloomberg informował, że jednak osiem państw, m.in. Indie, Korea Południowa i Japonia, będzie mogło tymczasowo nadal importować ropę z Iranu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane