Czytasz dzięki

Rowerowa spółka ma nowego prezesa

opublikowano: 25-06-2018, 22:00

Rada nadzorcza Nextbike Polska wybrała prezesa. Został nim Robert Lech, wieloletni prezes Sodexo Benefits and Rewards Services Polska.

Dokładnie miesiąc — tyle zajęło spółce znalezienie nowego menedżera po niespodziewanej rezygnacji Tomasza Wojtkiewicza, który pełnił funkcję jej prezesa przez 6,5 roku. Jego następcą został Robert Lech, który przez ostatnie 16 lat pracował dla Sodexo Benefits and Rewards Services, tworząc od podstaw polską filię tej spółki.

Robert Lech, nowy prezes Nextbike Polska, przejmuje stery największej spółki na polskim rynku bike-sharingu (jest m.in. operatorem warszawskiego systemu rowerów miejskich Veturilo), w dobrym momencie — tuż po wygranej w dwóch, dużych przetargach (w Trójmieście i Łodzi). Operator ostrzy sobie też zęby na zagraniczne miasta. Poprzedni prezes Tomasz Wojtkiewicz nie podał oficjalnie powodu rezygnacji.
Zobacz więcej

PRZEJĘCIE KIEROWNICY:

Robert Lech, nowy prezes Nextbike Polska, przejmuje stery największej spółki na polskim rynku bike-sharingu (jest m.in. operatorem warszawskiego systemu rowerów miejskich Veturilo), w dobrym momencie — tuż po wygranej w dwóch, dużych przetargach (w Trójmieście i Łodzi). Operator ostrzy sobie też zęby na zagraniczne miasta. Poprzedni prezes Tomasz Wojtkiewicz nie podał oficjalnie powodu rezygnacji. Fot. ARC

„Robert Lech ma bogate doświadczenie zawodowe, w szczególności w obszarze zarządzania biznesem na styku B2B i B2C” — informuje spółka w komunikacie prasowym.

— Bardzo się cieszę, że będę mógł dalej rozwijać biznes, który ma już solidne podstawy. Do moich pierwszych zadań należeć będzie wdrożenie rozwiązań poprawiających skuteczność operacyjną spółki — od etapu ofertowania przez przygotowanie techniczne po dostarczenie i bieżącą obsługę systemów rowerowych. Priorytetem jest także intensyfikacja współpracy z partnerami z sektora prywatnego — mówi Robert Lech.

Dodał, że zamierza dalej stawiać na zagraniczną ekspansję spółki, po wygranej w przetargu na operatora rowerów miejskich w fińskim Turku.

Nextbike Polska jest największym operatorem bike-sharingu w kraju. Spółka, która działa na licencji niemieckiej firmy (obecnej w 150 miastach), w ubiegłym roku zadebiutowała na polskiej giełdzie. Jej kapitalizacja wynosi dzisiaj 109, 2 mln zł (według danych Bankier.pl).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane