Royal Europa: zakład za 315 mln zł

Artur Burak
opublikowano: 26-10-1998, 00:00

Royal Europa: zakład za 315 mln zł

Kanadyjska firma Royal Europa wybudowała za 315 mln zł w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pierwszą w Polsce i Europie fabrykę domów z polimerów.

W trzech halach, zajmujących obszar 6,5 ha, rocznie produkowane będą elementy 2500 średniej wielkości (150 mkw.) domów z PCW.

Royal Building System wykorzystywany przez Royal Europa polega na montowaniu ścian z paneli i łączników tłoczonych z PCW. Wypełnia się je następnie betonem. Z PCW są też okna, drzwi, rury, podłogi oraz pokrycie dachu.

Surowiec do wytwarzania części składowych domów sprowadzany będzie z Kanady, gdyż PCW produkowane w Polsce nie spełnia odpowiednich norm jakościowych.

— Wybudowaliśmy już w Polkowicach, od lutego do lipca 1998 roku, dom czynszowy z 54 mieszkaniami. Prowadzimy także rozmowy z developerami o budowie osiedli składających się z 200-300 domów z naszych elementów — w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu — powiedział dyrektor Lechosław Bąk.

Domy z elementów wytwarzanych przez Royal Europa zmontuje u nas firma Royal Bud, w której Royal Europa ma 49-procentowy udział, a 51 proc. udziałów należy do polskiej firmy Areco Bud.

80 proc udziałów w Royal Europa posiada kanadyjskia firma-matka Royal Group Technologies Ltd, pozostałe 20 proc. to własność indywidualnych inwestorów amerykańskich. Royal Group Technologies buduje domy z PCW w Argentynie, Kolumbii, Meksyku i na Filipinach. AB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Burak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Royal Europa: zakład za 315 mln zł