Rozczarowujący finisz sesji na Wall Street

Wtorkowe notowania na amerykańskich giełdach zaczęły się optymistycznie dla inwestorów mających nadzieję na odbicie. Potencjał obozu byków był jednak ograniczony, a strona podażowa nie zamierzała odpuścić.

Swoiste przeciąganie liny trwało więc przez niemal całą sesję. W ostatnich dwóch godzinach mocniej zaatakowali sprzedający co zepchnęło indeksy poniżej poziomów z poniedziałkowego zamknięcia.

Ostatecznie na zamknięciu sesji indeks DJ IA tracił 0,50 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,57 proc. zaś Nasdaq opadał o 0,30 proc.

Początkowo nastroje poprawiły dane makro. Jedynie sprzedaż detaliczna dynamiką wzrostu nie zdołała przebić oczekiwań analityków, choć warto zaznaczyć, że wielu specjalistów zakładało jej spadek. Znacznie bardziej optymistycznie zaprezentował się odczyt indeksu produkcyjnego New York Empires State, określającego aktywność gospodarczą w tym rejonie Stanów Zjednoczonych oraz indeks rynku nieruchomości NAHB. Ten drugi, określający nastroje panujące wśród budujących domy wzrósł do najwyższego poziomu od maja 2007 r.

Ogromną popularnością cieszyły się we wtorek walory Groupona. To zasługa lepszych niż oczekiwali analitycy wyników za pierwszy kwartał. Przychody wzrosły w tym czasie o 89 proc. do 559,3 mln USD.

Po poniedziałkowym wybiciu doszło do zmiany trendu na papierach Avon Products. Spółka Coty, mniejszy konkurent, zrezygnowała z oferty przejęcia większego rywala, która była szacowana na 10,7 mld USD.

Na wartości zyskiwały papiery Amazona. Zawdzięczały to podwyższeniu rekomendacji do poziomu „kupuj” i ceny docelowej do 270 USD przez analityków Credit Suisse. Obecnie kurs kształtuje się na poziomie około 230 USD.

Powodów do zadowolenia nie mieli akcjonariusze Home Depot. Największy w USA detalista produktów do urządzania domów odnotował w pierwszym kwartale zysk, który pokrył się co prawda z oczekiwaniami analityków, jednak przychody ze sprzedaży mocno rozczarowały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Rozczarowujący finisz sesji na Wall Street