Rozdał pieniądze i czeka na zyski

RELIGIA

Ksiądz Richard Steel z kościoła w Kirkheaton w Wielkiej Brytanii pozyskał już 375 tys. GBP na remont świątyni, ale potrzebuje jeszcze 73 tys. Postanowił sięgnąć po pomoc do Biblii i skorzystać z inwestycyjnych zdolności swoich parafian.

Podczas nabożeństwa ksiądz wyciągnął spod togi plik banknotów o nominale 10 GBP, rozdał pieniądze każdemu uczestnikowi i przypomniał przypowieść o talentach z Nowego Testamentu.

Tam czytamy o tym, jak pewien człowiek przed wyjazdem przekazał talenty (majątek) ludziom, a po powrocie sprawdził, czy udało im się go pomnożyć. Przypowieść przestrzega więc przed lenistwem i marnowaniem darowanych przez Stwórcę zdolności.

Wierni z parafii księdza Steela mają czas do Wielkanocy na odpowiednie wykorzystanie pieniędzy poprzez, na przykład, pieczenie ciasta lub mycie samochodów. Na to 10 GBP powinno wystarczyć. Za kilka miesięcy sprawdzimy talenty Anglików.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu