Rozszerzony zakres ochrony w ubezpieczeniach grupowych

IWONA BECELLA
opublikowano: 25-01-2012, 00:00

OKIEM EKSPERTA

Podstawowym ryzykiem w umowach ubezpieczenia na życie jest zawsze śmierć osoby ubezpieczonej. Grupowe ubezpieczenia rozszerzają standardowo zakres ochrony o ryzyka następstw nieszczęśliwych wypadków, ryzyka związane ze zdrowiem osoby ubezpieczonej, świadczenia rodzinne, takie jak: zgon współubezpieczonych członków najbliższej rodziny, urodzenie się dziecka.

Świadczenia dodatkowe możemy podzielić na trzy podgrupy:

dotyczące ubezpieczonego i związane z nieszczęśliwym wypadkiem (m.in. zgon w wyniku wypadku, zgon w wyniku wypadku przy pracy, zgon w wyniku wypadku komunikacyjnego, uszczerbek na zdrowiu, inwalidztwo, leczenie szpitalne, w tym z rozszerzeniem o pobyt na OIOM, rekonwalescencja, operacje chirurgiczne, leczenie specjalistyczne, niezdolność do pracy) dotyczące ubezpieczonego i związane ze stanem chorobowym (m.in. zgon czy uszczerbekna zdrowiu w wyniku zawału serca lub udaru mózgu, poważne zachorowanie, leczenie szpitalne z rozszerzeniem o pobyt na OIOM, rekonwalescencja, operacje chirurgiczne, leczenie specjalistyczne, niezdolność do pracy) dotyczące rodziny ubezpieczonego (m.in. zgony rodziców, zgony teściów, zgon współmałżonka/partnera, urodzenie dziecka, leczenie szpitalne członków rodziny, uszczerbek na zdrowiu współmałżonka/partnera czy dziecka, poważne zachorowanie współmałżonka/partnera i dzieci)

IWONA BECELLA

dyrektor działu ubezpieczeń na życie w Rakowski-Kaglik Brokerzy Ubezpieczeniowi

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWONA BECELLA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu