RPO nie wycofa z Trybunału skargi na ustawę medialną

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2006, 12:15

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zapowiedział, że nie wycofa, złożonej przez jego poprzednika, skargi na ustawę o radiofonii i telewizji z Trybunału Konstytucyjnego, bo - jak zaznaczył - byłoby to "niewłaściwe z punktu widzenia ciągłości urzędu".

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zapowiedział, że nie wycofa, złożonej przez jego poprzednika, skargi na ustawę o radiofonii i telewizji z Trybunału Konstytucyjnego, bo - jak zaznaczył - byłoby to "niewłaściwe z punktu widzenia ciągłości urzędu".

    "Czeka nas jeszcze rozważenie, o które elementy tej skargi rzecznik będzie przed Trybunałem toczył zacięte boje, a o które nie" - mówił w piątek Kochanowski. Wśród tych elementów skargi, które na pewno nie będą przed TK popierane, wymienił on argument dotyczący utraty tzw. praw nabytych przez b. członków Krajowej Rady, Radiofonii i Telewizji, którzy utracili te funkcje na mocy nowelizacji ustawy.

    Trybunał ma rozpatrywać ten wniosek 23 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane