RTBS zbudował drugą kamienicę

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 15-11-2000, 00:00

RTBS zbudował drugą kamienicę

Na dziś zapowiedziano oddanie do użytku trzykondygnacyjnej kamienicy przy ul. Ratuszowej w Chorzowie-Batorym. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2000 r. Inwestorem jest Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Tychów. Budowa kosztowała 1,4 mln zł, z czego 70 proc. stanowił kredyt, uzyskany w BGK, pozostałą część sfinansowano ze środków własnych RTBS. Generalnym wykonawcą prac była firma Eco-Instal-Bud z Chorzowa, projekt budowlany przygotowało biuro Profil także z Chorzowa. Grunt został wniesiony aportem przez gminę.

— W domu zamieszka 12 rodzin. Powierzchnia mieszkań waha się od 32 do 70 mkw., trzecią kondygnację zajmują lokale dwupoziomowe. Czynsz ustalono na 6,5 zł za 1 mkw. — mówi Gabriela Kardas z UM z Chorzowa.

Jest to drugi budynek w Chorzowie, wybudowany przez RTBS z Tychów, w którym udziały posiada również gmina Chorzów.

— W grudniu 1999 r. oddaliśmy do użytku budynek przy ul. Rębaczy w Chorzowie, w którym zamieszkało 45 rodzin — opowiada Irena Filipek z RTBS z Tychów.

W pierwszej połowie 2001 r. w Chorzowie planowane jest rozpoczęcie prac związanych z adaptacją budynku przy ul. Machy, a także przygotowanie koncepcji budowy obiektów wielorodzinnych przy ul. Miarki. MZD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane