Rubel wyraźnie się umacnia

opublikowano: 16-09-2019, 10:33

Wartość rubla rośnie, podobnie jak kursy rosyjskich spółek naftowych, po skoku cen ropy spowodowanym atakami na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej.

Rubel umocnił się o 0,9 proc. do 63,7425 za dolara. Akcje Rosnieftu, największego rosyjskiego koncernu naftowego, drożeją o prawie 4 proc., najmocniej od lutego. Analitycy Citigroup przekonują, że rosyjska spółka ma największą elastyczność produkcyjną umożliwiającą odniesienie maksymalnych korzyści z poważnego zakłócenia wydobycia ropy w Arabii Saudyjskiej.  

Każdy wzrost ceny ropy o 1 USD oznacza dla Rosji wzrost pływów z eksportu o 7,5 mln USD dziennie, przy czym 75 proc. tej kwoty wpływa do budżetu, tłumaczy Chris Weafer, partner w Macro Advisory w Moskwie. Tymczasem baryłka ropy Brent z listopadowych kontraktów drożeje o 5,39 USD, czyli 8,95 proc., do 65,61 USD. Baryłka ropy WTI z listopadowych kontraktów drożeje o 4,22 USD, czyli 7,7 proc., do 59,02 USD.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu