Rumunia bez eksportu żywności do UE

01-01-2007, 14:24

Rumuńscy producenci mięsa i mleka nie mogą sprzedawać swoich wyrobów w Unii Europejskiej. Są zawiedzeni, bo na modernizację linii produkcyjnych wydali miliony euro.

Rumuńscy producenci mięsa i mleka nie mogą sprzedawać swoich wyrobów w Unii Europejskiej. Są zawiedzeni, bo na modernizację linii produkcyjnych wydali miliony euro.

Zakaz sprzedaży rumuńskiego mleka i mięsa w innych krajach Unii wydała Komisja Europejska. Powodem są szczepienia przeciwko pryszczycy, które rozpoczęto w tym kraju, co Bruksela uznała za dowód na obecność tej choroby w Rumunii.

Rumuńscy producenci żywności poniosą ogromne straty, bo w ostatnim czasie zainwestowali mnóstwo pieniędzy, by dostosować swoje fermy i zakłady przetwórcze do europejskich norm. Straty będą tym więsze, że importu mięsa z Rumunii zakazała także Rosja.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rumunia bez eksportu żywności do UE