Rusza Akademia Gazel Biznesu

Dorota Kaczyńska
06-11-2002, 00:00

Wraz z kolejnymi nominacjami Gazel Biznesu 2002 rusza nowe przedsięwzięcie „Pulsu Biznesu” — Akademia Gazel Biznesu, czyli cykl szkoleń o szeroko zakrojonej tematyce, związanej z działalnością małych i średnich przedsiębiorców. Udział w tych spotkaniach mogą wziąć nie tylko zwycięzcy kolejnych edycji Gazel Biznesu, lecz wszystkie firmy z tego sektora. Udział jest odpłatny.

— Na rynku działają setki firm szkoleniowych, zatem oferta Akademii Gazel Biznesu nie będzie żadną nowością pod względem merytorycznym. Jednak jej unikalność polega na specjalnej selekcji tematyki seminariów, przeprowadzonej pod kątem potrzeb i problemów małych i średnich przedsiębiorców. Organizatorzy dobierają takich prelegentów, którzy są w stanie odpowiedzieć na problemy zgłoszone przez gazele — zaznacza Andrzej Stepanów, dyrektor marketingu Bonnier Business Polska (wydawcy „Pulsu Biznesu”).

Pierwsze seminarium Akademii będzie poświęcone bezpieczeństwu obrotu gospodarczego, a w szczególności skutecznym metodom zarządzania należnościami. Według danych wywiadowni ponad połowa firm działających w Polsce nie spłaca na czas długów. Z tego wynika, że większość przedsiębiorców niemal codziennie boryka się z problemami związanymi z właściwym zabezpieczaniem należności.

W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane optymalne sposoby zarządzania należnościami, które pozwolą poprawić płynność finansową oraz rentowność przedsiębiorstwa i jednocześnie ustrzec się przed kłopotami finansowymi kontrahentów. Współorganizatorami tego spotkania, które będzie miało miejsce w Krakowie są: wywiadownia Coface Intercredit, firma faktoringowa Handlowy-Heller, grupa ubezpieczeniowa Hermes.

Bezpieczeństwo w obrocie gospodarczym na poziomie firmy to stosowanie przez nią na co dzień wszelkich dostępnych narzędzi ograniczających do minimum ryzyko prowadzonych transakcji handlowych.

— Wiele firm docenia wagę zabezpieczania spływu swoich należności i wprowadza cały system ich ochrony. Pamiętajmy, że nieprawidłowo przygotowana transakcja może w konsekwencji spowodować brak wpływu należności, pogorszenie rentowności, a w rezultacie nawet upadłość przedsiębiorstwa. Wierzymy, że działania Akademii promujące także stosowanie profilaktyki okażą się dla firm interesujące i przyniosą im wymierne korzyści — mówi Jacek Tulczyjew, wiceprezes zarządu Coface Intercredit Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rusza Akademia Gazel Biznesu