Rusza budowa statku ro-pax dla PŻB

opublikowano: 06-06-2017, 22:00

Transport morski

Na 23 czerwca zaplanowano położenie w Szczecinie stępki pod budowę promu pasażersko-samochodowego ro-pax dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Co prawda wciąż jeszcze trwają prace projektowe, ale już założono, że prom będzie miał 202,4 m długości i 30,8 m szerokości. Jednostka pomieści na pokładzie siedemdziesięcioosobową załogę oraz 400 pasażerów.

Zgodnie z zapowiedziami stoczniowych menedżerów prom będzie napędzany LNG i przystosowany do bunkrowania w terminalu w Świnoujściu oraz porcie Ystad. Ro-pax zostanie także wyposażony w napęd spalinowo-elektryczny (diesel electric).

Na przełomie 2017/18 r. prowadzone będą prace związane z budową sekcji statku. W tym czasie zostanie także zmodernizowana pochylnia Wulkan na terenie dawnej Stoczni Szczecińskiej. Statek trafi na nią w czerwcu 2018 r., a w 2019 r. będzie gotowy do zwodowania. Armator odbierze go w 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu