Rusza kampania na rzecz jakości powietrza

opublikowano: 13-09-2018, 22:00

Startuje przedwyborcza akcja Popieram energetykę obywatelską.

Ruch społeczny Więcej Niż Energia rozpoczął 12 września 2018 r. akcję, która pokaże, w jaki sposób niezależność i efektywność energetyczna oraz koszty energii wiążą się z jakością powietrza i przyszłością małych ojczyzn. Podpisując deklarację, kandydujący w wyborach samorządowych mogą wyrazić poparcie dla energetyki obywatelskiej i zobowiązać się do wspierania jej rozwoju w przypadku wygrania wyborów. Deklaracja zobowiązuje do inspirowania i podejmowania działań w pięciu dziedzinach: termomodernizacji budynków i wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne, zwiększania dostępności odnawialnych źródeł energii, zapewnienia mieszkańcom doradztwa energetycznego, zmniejszania ubóstwa energetycznego oraz ograniczania zużycia energii w budynkach i przestrzeniach publicznych.

Narzędziem kampanii będzie strona internetowa zawierająca m.in. treść deklaracji, informacje o przedsięwzięciu, energetyce obywatelskiej i o kandydatach/kandydatkach, którzy podpisali deklarację (wyborysamorzadowe.wiecejnizenergia. pl). Kandydatów popierających energetykę obywatelską będzie można wyszukać alfabetycznie lub na mapie, według regionu, w którym kandydują. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy