Rusza licytacja majątku Swarzędza

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 20-05-2009, 00:00

Pod młotek idą

Pod młotek idą

nieruchomości spółki,

a w lipcu odbędzie się

pierwsza rozprawa

dotycząca stwierdzenia

nieważności jej likwidacji.

Likwidator Swarzędza rozpoczyna zbieranie ofert nabycia pierwszych składników majątku spółki. Dziś mają się ukazać ogłoszenia o sprzedaży czterech nieruchomości należących do meblowej spółki. Wśród nich jest m.in. nieruchomość pozakładowa Swarzędza, której wartość księgowa na koniec I kwartału wynosiła 1,5 mln zł. Tymczasem niezależny rzeczoznawca określił możliwą do uzyskania za nią cenę na 2,9 mln zł. Likwidator podał też w raporcie kwartalnym wyceny innych składników majątku spółki — udziały w Fabryce Mebli Swarzędz oszacowano na 5,4 mln zł, maszyny z zakładu w Kościanie na 2,9 mln zł, nieruchomość w Warszawie przy ul. Powsińskiej na blisko 4 mln zł a nieruchomość w Nysie na 3,5 mln zł. Zabrakło jednak wyceny znaku firmowego "Swarzędz".

— Zleciłem jego wycenę specjalistycznej firmie. Jednak ze względów negocjacyjnych raczej nie będę ujawniał wyników badania — zaznacza Marek Kamiński, likwidator Swarzędza.

Dodaje przy tym, że wycena znaku firmowego to bardzo istotna, ale też trudna kwestia, bo nie była przeprowadzana przez ostatnie lata. Nie chce ujawnić nazwy firmy, której ją zlecił.

Równocześnie z wyprzedażą majątku postępuje wygaszanie produkcji w Fabryce Mebli Kościan. Wszyscy jej pracownicy z końcem marca otrzymali wypowiedzenia i od 1 lipca zakład nie będzie już nikogo zatrudniał. Natomiast 82 osoby zatrudnione w fabryce w Nysie zachowały na razie stanowiska — działający zakład ma być sprzedany jako całość.

Likwidator możne na razie działać bez przeszkód, bo poznański sąd nie zgodził się na zabezpieczenie majątku spółki w związku z pozwem o stwierdzenie nieważności uchwał o jej likwidacji, który złożył Krzysztof Chiszberg. Strony odpowiedziały już na pozew. Datę pierwszej rozprawy ustalono na 3 lipca.

— Piłka jest teraz w grze. Zgłosiliśmy kilku świadków, reprezentować będzie nas kancelaria Łuczyński i Wspólnicy. Nadal jesteśmy zdania, że likwidacja spółki jest krzywdząca dla akcjonariuszy — mówi Mariusz Patrowicz, który na marcowym walnym Swarzędza występował w imieniu Krzysztofa Chiszberga.

Płocki biznesmen dodał, że prawdopodobnie wybierze się na czerwcowe zwyczajne walne meblowej spółki. Tym razem już jako akcjonariusz, bo nabył niewielki pakiet.

Katarzyna Sadowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu