Rusza polsko-izraelski pilotaż dla innowatorów

opublikowano: 20-06-2018, 22:00

Rodzime start-upy skorzystają z ekosystemu, w którym wypracowano najwięcej na świecie pionierskich pomysłów.

Start-up Nation Central i Creators IDEAtion Lab — izraelscy liderzy innowacji — pomogą polskim, młodym spółkom i gigantom przełamać lody i wypracować nowatorskie rozwiązania. Umożliwi to umowa podpisana pomiędzy wspomnianymi organizacjami i Bankiem Gospodarstwa Krajowego podczas Polsko-Izraelskiego Forum Gospodarczego w Tel-Awiwie. 30 start-upów (po 15 z Izraela i Polski) weźmie udział w programie akceleracji. Będą spotykać się z mentorami, inwestorami i przedstawicielami korporacji zainteresowanymi ich nowatorskimi pomysłami.

Start-Up Nation Central jest organizacją pozarządową. Specjalizuje się w rozwijaniu izraelskiego ekosystemu innowacji. Natomiast Creators IDEAtion Lab to laboratorium nowatorskich rozwiązań, które łączy start-upy z gigantami. — Globalny rynek wciąż się zmienia, dlatego tak ważna jest większa obecność polskich firm na zagranicznych rynkach. Tylko w ten sposób będą mogły konkurować z innymi przedsiębiorstwami i stawać się graczami na skalę światową — mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Zwraca uwagę, że potęga gospodarcza Izraela powstała dzięki inwestycjom w nowe technologie.

— Kraj ten jest drugą na świecie — tuż po Stanach Zjednoczonych — najbardziej innowacyjną gospodarką. Przekonujemy naszych przedsiębiorców, że warto postawić na innowacje — zaznacza Jadwiga Emilewicz.

Również Bank Gospodarstwa Krajowego chce, aby polskie start-upy zaistniały na rynku izraelskim i znalazły tam partnerów biznesowych.

— Zależy nam na inicjowaniu kontaktów między biznesem a sektorem publicznym — mówi Wojciech Hann, członek zarządu BGK.

Monika Różalska, prezes Creators IDEAtion Lab, podkreśla, że celem polsko-izraelskiego programu koinnowacji jest łączenie dużych firm, start-upów i innowatorów szukających nowych pomysłów na biznes. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy