Rusza przebudowa Marszałkowskiej

Krzysztof Kluska
opublikowano: 06-04-2001, 00:00

Rusza przebudowa Marszałkowskiej

ZDM rozpoczyna kolejny etap przebudowy ulicy Marszałkowskiej. Po modernizacji placu Konstytucji nadszedł czas na wymianę nawierzchni jezdni i chodników między rondem Dmowskiego i ulicą Koszykową.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął drugi etap modernizacji ulicy Marszałkowskiej. Koszt przebudowy ulicy na odcinku rondo Dmowskiego — plac Konstytucji wyniesie około 13 mln zł. Za rok ul. Marszałkowska będzie modernizowana na odcinku plac Konstytucji — plac Unii Lubelskiej. Głównym wykonawcą wszystkich prac modernizujących tej arterii jest warszawska firma Dromex, której głównym udziałowcem jest notowany na giełdzie Budimex.

Z własnych środków

Modernizacja Marszałkowskiej finansowana jest przez ZDM. Podległa prezydentowi miasta firma nie korzysta w tym konkretnym przypadku z funduszy gminy Centrum.

— Pieniądze na przebudowę nawierzchni ulicy pochodzą głównie z opłat za parkowanie i dzierżawy pasów jezdni pod reklamy. Całość prac związanych z modernizacją Marszałkowskiej będzie kosztowała 25 mln zł — informuje Edyta Redzicka, przedstawiciel ZDM.

W ramach przebudowy ulicy zmienione będą również elementy oświetlenia i zieleni miejskiej.

Głównie wakacje

Rozpoczęte już prace modernizacyjne odcinka plac Konstytucji — rondo Dmowskiego podzielono na trzy etapy. Ostateczne zakończenie robót na Marszałkowskiej ZDM planuje na początku września. Główny wykonawca projektu nie podaje na razie konkretnego terminu. Wstępnie szacuje jednak, że nastąpi to na jesieni.

— Marszałkowska jest jedną z najbardziej uczęszczanych ulic w naszym mieście, dlatego przeprowadzenie wszystkich prac zaplanowaliśmy na okres wakacji, kiedy na ulicach jest mniej samochodów. Dotyczy to szczególnie tych robót, których realizacja wymaga zmian w organizacji ruchu. Przebudowa jezdni rozpocznie się dopiero pod koniec czerwca — informuje Edyta Redzicka.

Stanowisko to potwierdzają przedstawiciele Dromexu. Obecnie ruszają prace związane z modernizacją chodników zachodniej części ulicy biegnącej w stronę Mokotowa. Główny wykonawca robót Dromex, który specjalizuje się w budowie dróg, nie informuje, z jakimi firmami zamierza współpracować przy wykonaniu takich prac, jak na przykład zmiana oświetlenia czy zagospodarowanie terenów zielonych. Przedstawiciele ZDM twierdzą, że dzięki modernizacji ulica zyska kilka elementów, które poprawią jej wygląd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza przebudowa Marszałkowskiej