Rusza VII edycja konkursu

Jacek Boj
opublikowano: 20-11-2003, 00:00

W kwietniu 2004 roku zostaną wyłonieni kolejni laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta.

Do 28 lutego 2004 roku trwać będzie I etap VII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP — wyłanianie przez uprawnione instytucje i organizacje kandydatów. Z tego grona w kwietniu Kapituła Nagrody wybierze nominowanych w siedmiu kategoriach, spośród których prezydent Aleksander Kwaśniewski wyłoni laureatów. Wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie w czasie uroczystego koncertu z okazji Dnia Polskiego na Międzynarodowych Targach Poznańskich 14 czerwca 2004 roku.

— Kryteria wyłaniania kandydatów są bardzo szerokie i rygorystyczne, tak aby laureatami mogły zostać tylko najlepsze przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolne i zespoły wynalazcze. Takie, które osiągnęły stabilny sukces i oferują produkty wysokiej jakości. Oceniane są przede wszystkim wyniki ekonomiczne. Zwracamy uwagę, czy firma tworzy nowe miejsca pracy, umacnia pozycję na rynku — mówi Jerzy Mackiewicz, doradca Prezydenta RP, sekretarz Kapituły Nagrody.

Dodaje, że nie mniej liczą się inwestycje w rozwój, innowacyjność, a także działalność na rzecz środowiska naturalnego i społeczności lokalnej.

— Staramy się wybierać takie firmy, które budują własne marki w kraju i za granicą — zaznacza Jerzy Mackiewicz.

W każdej kategorii może być zgłoszonych 20-30 kandydatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Boj

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Rusza VII edycja konkursu