Ruszaj z misją na podbój Rosji

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 15-03-2013, 00:00

Ogromny rynek czeka, a rosyjscy przedsiębiorcy szukają kontrahentów. Zrób pierwszy krok: wyjedź na misję gospodarczą.

Aby poszerzyć polsko-rosyjską współpracę, organizowany jest wyjazd biznesowy dla firm znad Wisły do Sankt Petersburga. Będzie on trwał od 5 do 8 maja i jest przeznaczony dla przedsiębiorców z różnych branż. W programie są indywidualne rozmowy biznesowe, które będą okazją do poznania nowych kontrahentów. Nie zabraknie też spotkań, na których przedstawione zostaną informacje konieczne do rozpoczęcia i prowadzenia handlu w Federacji Rosyjskiej.

Wyjazd organizuje izba handlowa SCC Silesia z Wrocławia z partnerami: Centrum Konsultacyjnym przy Rządzie Obwodu Sankt Petersburga i Sanktpetersburskim Państwowym Uniwersytetem Serwisu i Elektroniki. Spotkania z partnerami rosyjskimi zostaną przygotowane indywidualnie dla każdego polskiego uczestnika. Podstawą wyboru będą preferencje i wskazania pozostawione przez uczestników w formularzach organizacyjno-zgłoszeniowych. Poza rozmowami na spotkaniach zaprezentowane zostaną oferty eksportowe firm znad Wisły. Przedstawiciele rosyjskich służb celnych i podatkowych powiedzą, jakie zasady obowiązują, jeśli chodzi o podatki, cła i certyfikacje w handlu z Polską.

W programie jest też spotkanie w Konsulacie Generalnym RP w Sankt Petersburgu oraz zwiedzanie miasta. Izba handlowa SCC Silesia z Wrocławia zadba o wiele formalności, m.in. wyręczy uczestników z procedury wizowej, zajmie się transportem i ubezpieczeniem. Przygotuje też materiały informacyjne i spotkania z rosyjskimi partnerami. Ale nic za darmo — koszt udziału w misji to od 8 do 10 tys. zł netto — w zależności od wybranego wariantu (z pokryciem wydatków na przelot i zakwaterowanie lub bez). Co istotne, przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwrot nawet 50 proc. kosztów uczestnictwa z programu promocji Ministerstwa Gospodarki. Wnioski o refundację trzeba przesyłać na adres e-mailowy: biuro@scc.org.pl.

29.03

Tego dnia lista zgłoszeń zostanie zamknięta.

WIĘCEJ INFORMACJI

SCC Silesia Izba Handlowa ul. Walerego Sławka 3 51-690 Wrocław tel.: +71 707-11-52, 661-345-808 e-mail: biuro@scc.org.pl www.scc.org.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu