Ruszają targi Wiatr i Woda

Krzysztof Kluska
opublikowano: 06-03-2002, 00:00

8-10 marca w centrum targowym EXPO XXI odbędą się targi Wiatr i Woda. Organizatorem imprezy jest stołeczna firma Doramm. Ofertę zaprezentuje ponad 180 firm z branży turystycznej.

W stołecznym centrum wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 8-10 marca odbędą się 14. targi turystyczne Wiatr i Woda. Organizatorem imprezy jest stołeczna firma Doramm. Według Macieja Chylaka, dyrektora Dorammu, udział w imprezie zapowiedziało ponad 180 firm z branży turystycznej. Targi mają zająć ponad 6 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej.

Ostatnie targi Wiatr i Woda odbywały się w Centrum Wystawienniczym przy ul. Bokserskiej.

— Obiekt przy Prądzyńskiego lepiej nadaje się do tego typu imprez z uwagi na łatwość wykorzystania powierzchni wystawienniczej. Na tych targach prezentuje się również sprzęt turystyczny, np. łodzie czy jachty, a to wymaga miejsca — mówi Maciej Chylak.

Koszt wynajmu stoiska na targach wynosi około 350 zł za 1 mkw. Przedstawiciele organizatora nie ujawniają kosztów imprezy.

Impreza już zadomowiła się na krajowym rynku targowym.

— Większość wystawców zaprezentuje się na targach po raz kolejny. Szacujemy, że około 80 proc. firm będzie obecnych na imprezie po raz trzeci lub czwarty — informuje Maciej Chylak.

Na targach pojawi się 7 firm zagranicznych.

— Są to firmy z basenu Morza Śródziemnego, zajmujące się głównie czarterem sprzętu pływającego, które nie mają przedstawicielstwa w Polsce.

Szacuje się, że na tego typu imprezę przychodzi 20 tys. zwiedzających. Podobnej liczby odwiedzających organizatorzy spodziewają się w tym roku.

— Podobnie jak w przypadku wystawców zdecydowana większość publiczności też co roku odwiedza naszą imprezę — dodaje dyrektor Chylak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu