Ruszył konkurs „Wzór na konkurencję”

PAP
opublikowano: 07-09-2016, 16:34

Wystartowała druga edycja konkursu, w którym przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą zdobyć do 100 tys. zł na przeprowadzenie audytu i stworzenie strategii wzorniczej.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponuje w sumie 5 mln zł. Wnioski przyjmować będzie do 5 października 2016 r.

iStock

– Odpowiednie wykorzystanie wzornictwa pozwala firmom skutecznie budować przewagę na rynku. Dlatego w Programie Polska Wschodnia nie mogło zabraknąć środków na ten cel – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. 

– Wierzę, że przedsiębiorcy chętnie sięgną po oferowane im fundusze i dzięki nim skutecznie wprowadzą na rynek innowacyjne rozwiązania. Zyskają na tym nie tylko oni, ale i gospodarka makroregionu – dodał.

Konkurs dotyczy I etapu wsparcia oferowanego w działaniu 1.4. Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia.

Firmy mogą starać się o maksymalnie 100 tys. zł na przeprowadzenie z pomocą ekspertów audytu wzorniczego i opracowanie na jego podstawie strategii dalszych działań. Gdy ten etap zrealizują, mogą starać się o kolejne fundusze – do 3 mln zł na wdrożenie opracowanie strategii, czego rezultatem będzie wykreowanie i wprowadzenie na rynek innowacji. Konkurs dotyczący tego etapu wsparcia potrwa do 28 kwietnia 2017 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane